Home » Aktualności » IV Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej „O Baśniową Nutkę” w Mielcu, 17.05.2017r.

Archiwum

IV Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej „O Baśniową Nutkę” w Mielcu, 17.05.2017r.

Dnia 17 maja odbył się  IV Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej  „O Baśniową Nutkę” w Mielcu. Celem konkursu było : wspieranie uzdolnionych wokalnie najmłodszych artystów, propagowanie i popularyzacja, wartościowych, odpowiednich do wieku wykonawców piosenek, ich walorów artystycznych i wychowawczych, wyłonienie i promocja młodych talentów, wymiana i zdobycie nowych doświadczeń przez uczestników festiwalu i nauczycieli wspierających spotkania z ciekawymi ludźmi. Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie nr 9 im. „Baśniowej Krainy” w Mielcu. Wystąpiło 25 uczniów.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było dostarczenie do organizatora wypełnionej Karty Uczestnictwa oraz prezentacji nagrania. Prezentacja to nagranie jednego utworu wykonanego przez uczestnika, zapisane na nośniku cyfrowym – płyta CD lub format mp3. Z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie, opiekunka grupy Barbara Budzik zgłosiła do konkursu piosenkę „Rodzina” wykonaną przez Annę Mosior. Jury po wysłuchaniu nagrań zakwalifikowało do finału 25 uczestników, w tym Annę Mosior z naszego oddziału.

 

Finał odbył się dnia 17.05.2017 roku w sali widowiskowej SCK w Mielcu. Anna Mosior wystąpiła z piosenką pt. „Słońce niech świeci dla wszystkich dzieci” . Dziewczynka bardzo ładnie zaprezentowała naszą szkołę wśród wielu uczestników z przedszkoli mieleckich, dębickich, pilźnieńskich, tarnobrzeskich i rzeszowskich. Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.