Home » Aktualności » Festyn rodzinny pełen atrakcji. 11.06.2017r.

Archiwum

Festyn rodzinny pełen atrakcji. 11.06.2017r.

Praca i odpoczynek to dwa nieodzownie ze sobą związane elementy ludzkiej egzystencji. Praca zasługuje na odpoczynek, a odpoczynek jest częścią nagrody za pracę. Nie można bowiem w pełni czerpać radości z odpoczynku, jeśli nie ma przed tym wysiłku włożonego w pracę.  Pamiętając o tym, iż swojego życia nie można poświęcić tylko pracy i pogoni za dobrami doczesnego świata, ale należy też znaleźć czas na relaks i beztroskę, wiele osób zdecydowało się na udział w XI Festynie Rodzinnym zorganizowanym przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie.

Impreza ta, organizowana cyklicznie już od jedenastu lat przez dyrektora szkoły, Andrzeja Ziajora, cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów naszej szkoły, ich rodziców, rodzin i całej społeczności Skrzyszowa, ale również wśród mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy  chętnie biorą w niej udział. Nie ulega wątpliwości, że do popularności pikniku przyczyniają się występy licznie zaproszonych zespołów czy drużyn sportowych, jak również możliwość bezpłatnego skorzystania z wielu atrakcji. Tak też było i w tym roku. 11 czerwca, o godzinie 15, przemarszem Orkiestry Dętej z Dębicy z mażoretkami z zespołu ANTURJA, działającym przy naszej szkole, rozpoczęto XI Festyn Rodzinny w Skrzyszowie, w którym uczestniczyli również przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego na czele z wicestarostą powiatu ropczycko – sędziszowskiego Bernadetą Frysztak oraz p.o. wójta Gminy Ostrów Grzegorzem Ożogiem. Na scenie zaprezentowały się: zespół mażoretkowy ANTURJA  i ANTURJA PLUS ze Skrzyszowa, Formacja Tańca Nowoczesnego „Vega” z Centrum Kultury w Ropczycach,  Zespół Pieśni i Tańca „Halicz” działający przy Zespole Szkół im. Ks. dra  Jana Zwierza w Ropczycach, dziecięca drużyna pożarnicza z OSP Skrzyszów, zapaśnicy z UKS „Orzeł” Skrzyszów i zawodnicy sumo z UKS Lubzina jak również utalentowani wokalnie i muzycznie uczniowie naszej szkoły: Anna Mosior, Magdalena Bachórz, Krzysztof Mosior, Martyna Bieszcz, Maria Cieśla, Aleksandra Kuraś i Zuzanna Bachórz. Nie zabrakło także gier i zabaw dla dzieci, które prowadzili państwo Rachwałowie z Ropczyc. To jednakże nie wszystko co czekało na odwiedzających. Na terenie szkoły znajdowało się wiele innych atrakcji pozwalających na ciekawe i niebanalne spędzenie wolnego czasu: przejażdżki wojskowym samochodem opancerzonym i karetą, przejażdżki konne,  samochody strażackie, motocykle, zabytkowy samochód mercedes, dmuchańce, malowanie twarzy, strzelanie z łuków i broni pneumatycznej. Oprócz tego można było się posilić pysznym jedzeniem z grilla czy wiejskiego stołu, lodami, watą cukrową czy popcornem. Piknik zakończył się o godz. 22 zabawą taneczną.

Bez wątpienia każdy z przybyłych na nasz festyn znalazł tutaj coś dla siebie – i to zarówno pod względem kulinarnym, jak również w sferze występów artystycznych czy innych atrakcji. Jesteśmy przekonani, że to niedzielne, ciepłe i słoneczne popołudnie było doskonałą sposobnością do wspaniałego odpoczynku,  dobrej zabawy, spotkania ze znajomymi, przyjaciółmi czy też do nawiązania nowych znajomości.

Zorganizowanie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki wielu ludziom dobrego serca, naszym darczyńcom i sponsorom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, których praca i pieniądze umożliwiły zorganizowanie XI Festynu Rodzinnego przy Szkole Podstawowej w Skrzyszowie.

Bogusława Matłok

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100013910894013&sk=photos&collection_token=100013910894013%3A2305272732%3A69&set=a.270133156793712.1073741864.100013910894013&type=3&pnref=story