Home » Aktualności » Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantami. 21.06.2017r.

Archiwum

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantami. 21.06.2017r.

Rozwaga, czujność, przewidywanie – przydają się.
I o tym przypominamy!

DSC04188

Dnia 21 czerwca w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać dzieci w czasie letniego wypoczynku, którą poprowadził mł. asp. Lesław Gomuła i st.sierż. Rafał Kozub z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa  oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego. Policjant  rozmawiał z uczniami na temat, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Przypomniał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży, omówił jak zachować się, gdy zaczepi dzieci obca osoba lub gdy się zgubią. Przestrzegał również  przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Zwrócił uwagę na sprawę bezpiecznego korzystania z Internetu. Życzył: Wesołych i słonecznych wakacji – miłych i bezpiecznych powrotów.

DSC04194