Home » Aktualności » VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. Czerwiec 2017r.

W styczniu br., decyzją Prezesa KRUS pana Adama Sekścińskiego, uruchomiono siódmą edycję konkursu dla uczniów szkół podstawowych, który co roku przyciąga ponad 32 tysiące młodych artystów, zainteresowanych tematem bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Tradycyjnie już honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy. Patronat medialny sprawują redakcje: dwutygodnika AGRO SERWIS, Telewizji Interaktywnej Agronews.com.pl, Tygodnika Poradnik Rolniczy, magazynu rolniczego Agro Profil oraz Gospodarz.pl Twój Portal Rolniczy.

Celem konkursu było promowanie pozytywnych postaw związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, który wskazuje na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, które ma zwrócić uwagę uczniów wiejskich szkół podstawowych na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów (szczególnie wapna palonego) i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej.

Prace plastyczne do konkursu w naszej szkole przygotowali:

Franciszek Orzech kl.0

Magdalena Bachórz z kl. I

Franciszek Buniowski z kl. I

Mikołaj Bachórz kl.IV

Oliwia Juchno z kl. V

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody za udział w tym konkursie.