Home » Aktualności » Wypominki szkolne na cmentarzu, 2.11.2017r.

Archiwum

Wypominki szkolne na cmentarzu, 2.11.2017r.

„Na siwych puklach układa się babie lato,
na grobach lampy migocą umarłym duszom,
już niedługo, niedługo czekać nam na to,
już i nasze dusze ku tym lampom wkrótce wyruszą. „
„Dzień zaduszny” – Brzechwa Jan
W czwartek 2 listopada, jak co roku,  nasza szkoła  uczestniczyła w wypominkach szkolnych na cmentarzu. W modlitwie polecaliśmy zmarłych kapłanów, dyrektorów,   nauczycieli, pracowników, dobroczyńców, rodziców, których uczniowie wymieniali z imienia i nazwiska oraz wszystkich zmarłych. Każdy ze zmarłych wychowawców, rodziców, czy uczniów był kimś  wyjątkowym, należy mu się pamięć i modlitwa” – podkreślali uczniowie biorący udział w modlitwie.  Przewodniczył jej ks. Mariusz Nosal. Uczniowie zapalili świece na grobach swych bliskich. Na cmentarzu obecni byli też parafianie. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu oraz uczcić pamięć tych, którzy odeszli.