Home » Aktualności » Świętujemy 99. rocznicę odzyskania niepodległości. 10.11.2017r.

Archiwum

Świętujemy 99. rocznicę odzyskania niepodległości. 10.11.2017r.

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Część oficjalną akademii rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły. Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny p.h. „Ojczyzna w sercach się zaczyna” przybliżył wydarzenia historyczne utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów aż po jej odzyskanie 11 listopada 1918 roku. Utwory poetyckie podkreślały nastrój walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne. Nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą dla tych, którzy uczestniczyli w przygotowaniu programu artystycznego (uczniowie kl.III – VII wraz z nauczycielami Marzeną Sokołowska – Andreasik i Bogusławą Przydział), a przede wszystkim potwierdzeniem, że Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków. Na zakończenie akademii wszyscy odśpiewali hymn narodowy.