Home » Aktualności » Podkarpacki Konkurs Literatura i Dzieci „Dzień bez komputera”. Eliminacje gminne 15.11.2017r.

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprosił wszystkich chętnych do udziału w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci. Tegoroczne hasło brzmi: „Dzień bez komputera”. W dniu 15 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce odbyły się eliminacje gminne Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci adresowanego do uczniów szkół podstawowych w kategoriach: kl. 0 – III i IV – VII.
Celem konkursu jest upowszechnienie, zachęcenie dzieci do czytania książek oraz rozwijanie ich wyobraźni.
Przedmiotem konkursu jest twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim aktualnej edycji. Uczniowie szkół podstawowych poprzez recytację, piosenkę oraz prace plastyczne mieli możliwość przedstawienia swojej interpretacji wybranego utworu.
Komisja po wysłuchaniu uczestników wytypowała laureatów do eliminacji powiatowych w Centrum Kultury w Ropczycach które odbędą się 21 listopada br.

W kategorii wiekowej: kl. 0-III szkoły podstawowej naszą placówkę reprezentowały:

Eliza Szerszeń kl.0 – op. Barbara Budzik

Anna Mosior kl. I – op.Anna Bochenek

Zuzanna Warunek kl. III – op.Alina Zawisza

Zuzanna Ochab kl III – op. Bogusława Przydział

W kategorii wiekowej: kl. IV-VII szkoły podstawowej naszą placówkę reprezentowały:

Martyna Bieszcz kl.IV – op. Sylwia Betlej

Weronika Stręk kl.IV – op. Sylwia Betlej

Wszystkie uczestniczki poprzez piękny przekaz artystyczny i publiczne wykonanie utworu promowały wzorce zdrowego i pięknego życia bez ekranów multimedialnych. Laureatkami szczebla gminnego zostały:

Eliza Szerszeń kl.0

Anna Mosior kl. I

Martyna Bieszcz kl.IV

Ponadto do kolejnego etapu konkursu wytypowano prace plastyczne Dawida Knycha z kl. I i Kamila Ożoga z kl. II.

Laureatką Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci p.h. „Dzień bez komputera” na szczeblu powiatowym została Anna Mosior, która zaprezentuje swój utwór  w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, natomiast wyróżnienie zdobyła Eliza Szerszeń z kl. „0”.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.