Home » Aktualności » VIII Spotkanie noworoczno – opłatkowe seniorów w Skrzyszowie. 14.01.2018r.

Archiwum

VIII Spotkanie noworoczno – opłatkowe seniorów w Skrzyszowie. 14.01.2018r.

Cyprian Kamil Norwid powiedział:

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

Wiele ciepłych słów życzeń popłynęło w czasie VIII spotkania noworoczno – opłatkowego dla seniorów w Skrzyszowie przygotowanego przez Akcję Katolicką, proboszcza parafii ks. Mariusza Nosala, sołtysa wsi Andrzeja Budzika i dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Andrzeja Ziajora, które miało miejsce na szkolnej hali sportowej dnia 14 stycznia. Uroczystą mszę św. celebrował ks. Mariusz Nosal. Wśród zaproszonych gości byli: Seniorzy ze Skrzyszowa, senator  Zdzisław Pupa, poseł Kazimierz Moskal, starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Witold Darłak, wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Bernadeta Frysztak, wójt gminy Ostrów Grzegorz Ożóg, przewodniczący Rady Gminy Ostrów Józef Bajor, radny Rady powiatu Bogusław Wójcik, radni Rady Gminy: Anna Książek– Pięta i Grzegorz Guzek, sekretarz Gminy Ostrów Agnieszka Sochacka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Jadwiga Łomnicka, prezes Akcji Katolickiej Marzena Sokołowska-Andreasik.  Mszę ubogacał śpiewem chór parafialny. Oprawą zdjęciową zajął się Mateusz Surman. Koncert kolęd w wykonaniu naszych uczniów przygotował Marek Broniewski. Następnie w odświętnej atmosferze i bogatej oprawie muzycznej goście obejrzeli Jasełka „Tak! On jest królem” wykonane przez uczniów, a przygotowane pod kierunkiem Beaty Bobulskiej – Przysieckej, Bogusławy Zimierowicz , Anny Książek – Pięta. Publiczność bardzo serdecznie przyjęła występ naszych szkolnych aktorów i nagrodziła ich gromkimi brawami.

Ważną częścią spotkania było dzielenie się opłatkiem połączone z życzeniami. Wszystkim zebranym uczestnikom  towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera podczas wspólnego kolędowania, żartowania, a nawet podczas wspólnych pląsów do akompaniamentu muzyków Henryka Kurasia i Marka Muszyńskiego. Nie zapomniano (jak co roku) o wzruszającej „Kolędzie dla nieobecnych” Szymona Muchy, czyli utworze o tych i dla tych, których już nam brakuje i zostało „puste miejsce przy stole”. Chór zaintonował:

„A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią się cienie.(…)
I choć przygasł świąteczny gwar,
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu,
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj,
Wbrew tak zwanej ironii losu.
Przyjdź na świat,
By wyrównać rachunki strat.
Żeby zająć wśród nas,
Puste miejsce przy stole.”

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania opłatkowego dla Seniorów naszej parafii  (m. in. Szkolnemu Kołu Caritas, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu oraz pracownikom szkoły). O świąteczne dekoracje i smaczne ciasta zadbały panie z Akcji Katolickiej, a o inne kulinaria szkolna kuchnia, stoły i krzesła użyczyła straż.

„Łamiąc chleb biblijny i najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie” z głębi serc życzymy Seniorom: zdrowego, radosnego i pełnego miłości Nowego 2018 Roku.

https://www.facebook.com/pg/GminaOstrow.eu/photos/?tab=album&album_id=10155430947194315