Home » Aktualności » Spotkanie z weterynarzem, 13.03.2018r.

Archiwum

Spotkanie z weterynarzem, 13.03.2018r.

Naszą szkołę dnia 13 marca odwiedziła lekarz weterynarii pani Izabela Krakowska – Durda. Pani weterynarz przyjechała ze swoim pieskiem. Przygotowała bardzo ciekawą prezentację dla przedszkolaków i dzieci klas 0-III o pieskach. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o swego pupila i co należy do obowiązków  właściciela czworonoga. Pani weterynarz zwróciła uwagę na zapewnienie pieskom miejsca schronienia i wypoczynku (budy lub legowiska), pokazała też wiele akcesoriów pomagających utrzymać pieska w dobrej kondycji.

Po wysłuchaniu prelekcji, dzieci miały okazję wypowiedzieć się na temat swoich zwierzątek.

Lekarka uświadomiła dzieciom, że pieski tez chorują, zwróciła uwagę na potrzebę leczenia chorych zwierząt, szczepienie, odrobaczenie, preparaty przeciw insektom,

zachowanie bezpieczeństwa i zasad higieny w kontaktach ze zwierzętami.

Zwróciła uwagę na konieczność zapisania numeru telefonu na obroży w razie zaginięcia pieska. Dzieci karmą dla pieska podziękowały lekarce zwierząt za ciekawy przekaz i przyjazd.