Home » Aktualności » Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, 5.04.2018r.

Archiwum

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, 5.04.2018r.

W dniu 5 kwietnia w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” szczebla środowiskowego przeprowadzony przez Zarząd Gminny Związku OSP w Ostrowie. W turnieju wzięli udział uczniowie kl.VI i VII.

Do etapu gminnego  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zakwalifikowało się pięcioro uczniów: Aleksandra Kuraś, Zuzanna Bachórz, Maksymilian Kisiel, Marika Lipa, Maksymilian Ciempa. Pomimo dobrych wyników naszym uczniom nie udało się  zakwalifikować do etapu powiatowego konkursu.

Celem Turnieju była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.