Home » Aktualności » Klasy IV-VII na spektaklu pt.” Mietkowe mity”. 20.04.2018r.

Archiwum

Klasy IV-VII na spektaklu pt.” Mietkowe mity”. 20.04.2018r.

20 kwietnia o godzinie 11:00 uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawcami wyjechali do Domu Kultury w Sędziszowie Młp. na spektakl pt.” Mietkowe mity” . Z relacji uczniów: „Na miejsce dojechaliśmy o godzinie 11:30. Następnie zajęliśmy swoje miejsca na widowni.

Po trzecim gongu zgasły światła i rozpoczęło się widowisko teatralne, które reżyserował Jan Naturski. On również opracował scenariusz przedstawienia. Scenografią i kostiumami zajęła się Jolanta Ludwikowska, a opracowaniem technicznym i efektami wideo Roman Skowronek. Za ruch sceniczny odpowiedzialna była Olga Tabachova, a za opracowanie muzyczne i piosenki Maks Czarniecki. W spektaklu trwającym 65 minut wystąpili aktorzy: Monika Łyżwa, Magdalena Tokarz, Sylwia Sławińska, Jerzy Górski, Jacek Wałaszkiewicz, Maksymilian Czarniecki, Marcin Raś. Wszyscy oni są aktorami Teatru Współczesnego w Krakowie.

Ta sztuka opowiadała o Mietku, który miał za zadanie, aby w godzinę nauczyć się mitów. Mietkowi mieli pomóc Pani Humens, Olek, Tola i pan Zbigniew. Chłopak ucinał sobie krótkie drzemki podczas których pojawiali się kolejni herosi- Prometeusz, Odyseusz, Herakles, Odyseja, Ariadna i Narcyz. Na końcu Mietek zdał pozytywnie egzamin z mitologii.

Spektakl bardzo nam się podobał, aktorzy świetnie odgrywali swoje role. Było to przedstawienie barwne, pełne efektów dźwiękowych i multimedialnych oparte na „Mitologii” Jana Parandowskiego i gwarantujące niezapomnianą zabawę i naukę.