Home » Aktualności » Finał V Podkarpackiego Konkursu Piosenki Przedszkolnej „O Baśniową Nutkę”, 22.05.2018r.

Archiwum

Finał V Podkarpackiego Konkursu Piosenki Przedszkolnej „O Baśniową Nutkę”, 22.05.2018r.

22 maja w Domu Kultury SCK w Mielcu odbył się Finał V Podkarpackiego Konkursu Piosenki Przedszkolnej „O Baśniową Nutkę”.

Organizatorem Podkarpackiego Konkursu Piosenki Przedszkolnej „O Baśniową Nutkę” pod Patronatem Honorowym p.o. Prezydenta Miasta Mielca Fryderyka Kapinosa było Przedszkole Miejskie Nr 9 im. „Baśniowej Krainy” w Mielcu.

Konkurs miał na celu wspieranie uzdolnionych wokalnie najmłodszych artystów oraz propagowanie i popularyzację wartościowych i dostosowanych do wieku wykonawców piosenek wraz z ich walorami artystycznymi i wychowawczymi. Uczestnicy festiwalu i nauczyciele mieli też okazję do zdobycia oraz wymiany doświadczeń. Jury po wysłuchaniu nagrań zakwalifikowało do finału konkursu 25 uczestników.

Na scenie zaprezentowały się młode talenty z Pilzna, Skrzyszowa, Dębicy, Przecławia, Mielca, Ropczyc, Straszęcina, Krzeszowa, Partyni, Strzyżowa, Węgierki, Jaślan, Radomyśla Wielkiego, Wadowic Górnych, Krosna, Sędziszowa Młp.

Jury w składzie:

  • Pani Barbara Grzech – koordynator ds. przedszkoli,
  • Pan Jadwiga Huber – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I  st. w Niwiskach,
  • Pani Jolanta Dudzik – nauczycielka muzyki Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu,
  • Pani Aleksandra Klupiś – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mielcu
  • Pani Jadwiga Klaus- instruktor teatralny SCK w Mielcu
  • Pan Maciej Kosztyła- nauczyciel muzyki w ZSO w Mielcu

Nasz Oddział Przedszkolny reprezentowała Eliza Szerszeń przygotowana przez nauczycielkę Barbarę Budzik. Gratulujemy Elizie pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.