Home » Aktualności » Zajęcia dydaktyczne kl. „0” w pasiece, 24.05.2018r.

Archiwum

Zajęcia dydaktyczne kl. „0” w pasiece, 24.05.2018r.

Po wprowadzeniu w tematykę życia pszczół i pięknym wykonaniu kolorowanek o pszczelej tematyce dzieci z kl. „0” dnia 24 maja udały się w pieszej wycieczce do miejscowego pszczelarza. Dowiedziały się kim jest i co robi pszczelarz. Bartnik przedstawił same najlepsze ciekawostki o pożytecznych owadach – ile pszczoły muszą odwiedzić kwiatów, by wyprodukować np. słoik miodu, jakie jest znaczenie pszczół w przyrodzie. Zapoznał dzieci z hierarchią czynności pszczół w roju pszczelim. Pszczelarz, pan Krzysztof, zwrócił uwagę dzieci na różnorodne zadania pszczół w ulu, jaką rolę spełnia matka, robotnica, truteń. Dużą atrakcją dla odwiedzających był strój ochronny pszczelarza, kapelusz z siatką, wirówka i urządzenie do odymiania tzw. podkurzacz. Dzieci były  oczarowane pszczelarskim światem. Dziękujemy za lekcję pokazującą po co hodujemy pszczoły.