Home » Aktualności » Wycieczka do Krakowa, 29.05.2018r.

Archiwum

Wycieczka do Krakowa, 29.05.2018r.

W dniu 29 maja odbyła się wycieczka uczniów klas IV-VII wraz z opiekunami do Krakowa. Pierwszym miejscem, które odwiedzili uczniowie to była jama smoka wawelskiego, gdzie pani przewodnik opowiedziała legendę o tym symbolu miasta. Uczniowie mogli zobaczyć rezydencję polskich królów, zwiedzili wspaniałe komnaty królewskie z przepiękną kolekcją arrasów, pamiątki po monarchach oraz różnego rodzaju zbroje w zbrojowni i skarbiec. Uczniowie oglądnęli również dzwon Zygmunta, Katedrę Wawelską, krypty królów, grobowiec Kaczyńskich. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapamiętania osobliwości krakowskiego rynku: Sukiennic, Kościoła Mariackiego z pięknym ołtarzem Wita Stwosza, pomnika Adama Mickiewicza. Wycieczka przebiegła w miłej i przyjemnej atmosferze.