Home » Aktualności » XII Festyn Rodzinny w szkole w Skrzyszowie, 17.06.2018r.

Archiwum

XII Festyn Rodzinny w szkole w Skrzyszowie, 17.06.2018r.

Wszystkim dzieciom i dorosłym potrzebne są chwile wytchnienia, wypoczynku i zabawy. Do takich momentów należy obchodzony co roku Dzień Rodziny w Publicznej Szkole Podstawowej w Skrzyszowie.
17 czerwca bieżącego roku dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzyszowie, Andrzej Ziajor, po raz XII dał okazję dzieciom do plenerowej, wspólnej z rodzicami zabawy.

Wspólna zabawa oraz radość dla tych mniejszych i trochę większych  była możliwa dzięki bogatemu wachlarzowi proponowanych atrakcji.

Tradycją festynu był przemarsz Orkiestry Dętej z Dębicy z mażoretkami z zespołu ANTURJA ze Skrzyszowa. Po oficjalnym rozpoczęciu festynu i powitaniu gości przez dyrektora na scenie pojawiły się dzieci utalentowane wokalnie z Oddziału Przedszkolnego i PSP w Skrzyszowie. Organizator zapewnił występy zespołów artystycznych: Kapela Kurasie (grupa młodsza i grupa starsza), zespół Scarlett i Gracja z GOK w Iwierzycach z/s w Wiercanach , zespół Wrzos z GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce oraz występ zespołu mażoretkowego Anturja ze Skrzyszowa. Z myślą o wszystkich fanach konkursów i konkurencji sportowych przygotowane zostały gry i zabawy z nagrodami. Wszyscy miłośnicy aktywnego stylu życia mogli podziwiać pokaz gimnastyki artystycznej i akrobatyki w układach indywidualnych oraz zbiorowych. Do dyspozycji najmłodszych były dmuchańce, zjeżdżalnie, kula wodna z basenem.

W strefie zdrowia i profilaktyki wszyscy zainteresowani zdrowiem swoim i najbliższych przez całe popołudnie mieli możliwość zdobywania wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej od przedstawicieli  Akademii Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige z Sędziszowa Młp.

Wyjątkowa moc atrakcji czekała w strefie sportu i rekreacji, gdzie zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników zabawy były przygotowane przejażdżki konne, strzelanie z łuków i pistoletów. Familie mogły wystartować w rodzinnym konkursie łuczniczym, prowadzonym przez sołtysa Andrzeja Budzika, w którym to liczyła się suma zdobytych punktów przez jej członków do pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, nagrodzonych dyplomami i pucharami. Miłośnicy wozów militarnych mieli okazję odbyć przejażdżkę wojskowym pojazdem opancerzonym BRDM, a entuzjaści ekskluzywnych lub zabytkowych samochodów poczuć magię podczas kursu limuzyną LINCOLN oraz LINCOLN EXCALIBUR RETRO.

 

Tegoroczne święto dało szansę wielbicielom tańca – jak co roku była dla na nich zaplanowana potańcówka.

Ochotnicza Straż Pożarna z Ostrowa i Kozodrzy, przy wsparciu OSP ze Skrzyszowa, przygotowała  pokaz ratownictwa techniczno – drogowego. Najmłodsi sympatycy malowania mieli sposobność wybrać dla siebie malowidło.

Na wszystkich uczestników tegorocznego Święta Rodziny czekała specjalna strefa gastronomiczna. Amatorzy grilla mieli możliwość zjedzenia pieczonej kiełbaski. Piknikowe menu uświetniły domowe wypieki .
Dzięki zaangażowaniu naszych mam mażoretek zorganizowano również kram łasucha, gdzie można było skosztować pysznych wypieków, pierogów, bigosu i innych smakołyków. Wsparciem dla podniebienia były jak zwykle lody, wata, popcorn. Nad bezpieczeństwem i koordynacją festynu czuwali nauczyciele i pracownicy szkoły.

Dzień festynu rodzinnego obfitował w spotkania, rozmowy, śmiech i zabawę.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu i oczywiście Wam – gościom, którzy przybyliście na nasz festyn. Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili:

– Gmina Ostrów, na czele z wójtem Grzegorzem Ożóg,

– Gminny Zakład Usług Komunalnych, na czele z prezesem Markiem Gubernatem,

– Gminne Centrum Kultury i Sportu, na czele z dyrektorem Jadwigą Łomnicką,

– Zespół Obsługi Jednostek Oświatowych w Ostrowie, na czele z dyrektorem Bogusławem Wójcikiem,

– Przedsiębiorstwo NIWA z Ropczyc,

– Firma STEK-ROL z Dębicy,

– Firma EURO-EKO z Mielca,

– Biuro Turystyczne LUCYNA z Dębicy,

– Firma PLASTBUD z Pustkowa,

– Firma MARS z Ostrowa,

– Firma ROLMLEK z Mielca,

– Piekarnia CISZEK z Dębicy,

– Bar KAKTUS z Dębicy,

– Firma BOMIR ze Skrzyszowa,

– Sklep MERKURY z Ropczyc,

– PHU PIAST z Ropczyc,

– OSP Skrzyszów,

– OSP Kozodrza,

– OSP Ostrów,

– Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa PRESTIGE z Sędziszowa Młp.

 

https://www.facebook.com/pg/GminaOstrow.eu/photos/?tab=album&album_id=10155804469509315