Home » Aktualności » XII ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS, 19.06.2018r.

Archiwum

XII ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS, 19.06.2018r.

Prawie 1,5 tys. uczestników przyjechało do sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej na XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas, który odbył się 19 czerwca br.

Z naszej wspólnoty w Zjeździe wzięło udział 13 wolontariuszy.

„Obecnie mamy 218 szkolnych kół Caritas. Dzięki nim w szkole wolontariusze mogą kształtować wrażliwość, otwartość na potrzeby drugiego człowieka, mogą żyć wyobraźnią miłosierdzia, uczyć się, że miłość bliźniego jest obok miłości Boga fundamentalną wartością w życiu” – powiedział ks. Krzysztof Majerczak, wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Po spotkaniu przy grocie NMP z Lourdes i Mszy św. dzieci przeszły pod szkołę w Porąbce Uszewskiej, gdzie przygotowano dla nich integrację i zabawę.