Home » Aktualności » Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem, 21.06.2018r.

Archiwum

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem, 21.06.2018r.

Przed wakacjami do naszej szkoły dnia 21 czerwca zaprosiliśmy przedstawiciela policji mł. aspiranta Lesława Gomułę, który przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Pan policjant z Komisariatu Policji w Ropczycach wygłosił prelekcje na temat bezpiecznych zachowań dzieci w różnych sytuacjach w okresie wakacji. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszem przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, w supermarketach  oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Przedstawiono zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, rozważnego korzystania z kąpielisk oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Przestrzegł przed zabawami z obcymi zwierzętami, a także prezentował dzieciom postawę, jaką należy przyjąć kiedy zwierzę atakuje. Przypomniał, że nie należy zostawać w rozgrzanym samochodzie. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali za poświęcony czas i dobre rady.