Home » Aktualności » Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, 3 września 2018r.

Archiwum

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, 3 września 2018r.

WITAJ NASZA DOBRA SZKOŁO!

Jeszcze w uszach szumią morskie fale,
Śpiewa głośno rześki, górski wiatr.
Na wakacjach było,
było tak wspaniale.
Ale teraz już do szkoły nadszedł czas.
A choć żal nam letnich chwil wesołych,
To do szkoły każdy chętnie mknie,
Aby spotkać znów kolegów dobrych
I przygody opowiadać swe.

Witaj szkoło,
witaj nasza dobra szkoło!
Przyjmij nas radośnie,
miło i wesoło,
Bo wracamy wypoczęci i szczęśliwi,
Mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły.

Uroczystą Mszą św. celebrowaną przez ks. Mariusza Nosala trzeciego września rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Następnie wszystkich zebranych przywitał dyrektor Andrzej Ziajor. Podkreślił, że rozpoczynając kolejny rok szkolny musimy pamiętać o wydarzeniach, które miały miejsce 79 lat temu. O tym, że 01. 09. 1939 roku Niemcy hitlerowskie dokonały ataku na Polskę, a 17. 09. 1939 roku od wschodu wkroczyła Armia Czerwona. Rozpoczęła się II wojna światowa, która trwała 6 lat. Przypomniał także, że obecny 2018 rok to rok dla „Niepodległej”, bowiem 11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i zachęcał uczniów do włączania się w obchody tej rocznicy. W nowym roku szkolnym dyrektor życzył wszystkim wielu pozytywnych doświadczeń związanych ze zdobywaniem nowych umiejętności i sukcesów w podejmowanych działaniach.