Home » Aktualności » Uczniowie klas V – VIII w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, 17.09.2018r.

Archiwum

Uczniowie klas V – VIII w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, 17.09.2018r.

Dnia 17 września, uczniowie kl. V-VIII wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Uczniowie wysłuchali pięknego koncertu w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, pod batutą Adam Chmiela, oraz śpiewaków:
Magda Niedbała-Solarz – mezzosopran
Mariusz Solarz – tenor
Jacek Ozimkowski – bas

Repertuar złożony z utworów muzyki filmowej oraz polskich pieśni patriotycznych zaciekawił i zachwycił słuchaczy. Zabrzmiały m.in. utwory polskiego kompozytora Wojciecha Kilara: Walc Barbary z filmu „Noce i dnie”, „W stepie szerokim (Pieśń o małym rycerzu)”, „Dumka na dwa serca”, Walc z filmu „Trędowata”, Polonez z filmu „Pan Tadeusz”. Po tej części koncertu publiczność miała przyjemność wysłuchać znanych polskich pieśni patriotycznych we wspaniałych aranżacjach. Była to okazja, aby wprowadzić młodych ludzi w świat muzyki klasycznej. Filharmonia Podkarpacka jest wyjątkowym miejscem, które naprawdę warto zobaczyć. Wspaniali muzycy zapewnili nam duchową ucztę, dzięki której mogliśmy delektować się pięknem nastroju każdego utworu. Dla wielu z nas była to pierwsza w życiu wizyta w filharmonii i zarówno budynek, jak i sala koncertowa wywarły na nas ogromne wrażenie. Wyjście do filharmonii to niecodzienne wydarzenie, które z pewnością zapadnie na długo w pamięci uczniów.