Home » Galerie zdjęć » Sprzątanie Świata 2018, 21.09.2018r.

Sprzątanie Świata 2018, 21.09.2018r.

Dnia 21 września, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”  organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem  „Akcja-Segregacja! 2 x Więcej, 2 x Czyściej”. Tego dnia wszyscy uczniowie najpierw uczestniczyli w apelu przygotowanym przez sekcję LOP, na którym zapoznali się z historią i celem akcji, a następnie wraz z opiekunami udali się w wyznaczony rejon do porządkowania. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie. Była to nie tylko świetna okazja do spędzenia miło czasu na świeżym powietrzu, zrobienia dobrego uczynku dla siebie i otoczenia, ale i fajna zabawa.

Udział uczniów naszej szkoły w akcji „Sprzątanie Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.