Home » Aktualności » Uczniowie kl. I – III na przedstawieniu teatralnym „Polskie miasta w baśni i legendzie”, 8.10.2018r.

Archiwum

Uczniowie kl. I – III na przedstawieniu teatralnym „Polskie miasta w baśni i legendzie”, 8.10.2018r.

8 października uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wyjechali do Sędziszowa Młp., gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Spektakl wzbudził u dzieci wiele pozytywnych emocji. W sposób bardzo przystępny mogliśmy przypomnieć sobie, a niektórzy poznać legendy i baśnie związane z historią najważniejszych miast w Polsce. Wraz chłopcem Dyziem i panem Dionizym przenieśliśmy się w czasie za sprawą czarodziejskiego rogu, odwiedzając Kraków, gdzie poznaliśmy historię Hejnału z wieży Mariackiej, Warszawę i związaną z nią legendę o Syrence Warszawskiej oraz historię Bazyliszka. W Poznaniu ścigaliśmy koziołki, które uciekły kuchcikowi Pietrkowi na zegar ratuszowy. Na koniec czarodziejskiej przygody znaleźliśmy się w Kruszwicy, gdzie okrutnego króla zjadły myszy.

Wyjście na przedstawienie teatralne przyczyniło się do pogłębienia wiedzy na temat miast i legend polskich, było okazją do uwrażliwienia dzieci na przekaz artystyczny oraz przyswojeniem zasad właściwego zachowania w instytucjach kultury.