Home » Aktualności » Rozpoczęcie comiesięcznych audycji muzycznych z Filharmonią Podkarpacką, X.2018r.

Archiwum

Rozpoczęcie comiesięcznych audycji muzycznych z Filharmonią Podkarpacką, X.2018r.

W październiku rozpoczęły się w naszej szkole cykliczne comiesięczne audycje muzyczne dla dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz kl. I- III, prowadzone przez muzyków z Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

W tym miesiącu uczniowie poznali „Muzyczne ABC – czyli skąd się bierze muzyka” , zostali wprowadzeni w zaczarowany świat muzyki, dowiedzieli się jak ona wpływa na nasze codzienne życie oraz jakie jej towarzyszą emocje.

Na każdy miesiąc roku szkolnego dobrany został odpowiedni repertuar:

  • w listopadzie „100 lat Polsko”,

  • w grudniu „Świąteczne muzykowanie”

  • w styczniu „Skąd się wzięła muzyka country?”,

  • w marcu „Lata 20 -ste, lata 30- ste”,

  • w kwietniu „Cudze chwalicie swego nie znacie”,

  • w maju „Wakacje tuż, tuż!!!”.

I tak rozpoczęta przygoda z muzyką w tym miesiącu będzie nam towarzyszyć przez cały rok.