Home » Aktualności » Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, 10.10.2018r.

Archiwum

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, 10.10.2018r.

Nasi uczniowie dnia 10 października 2018r. brali udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadził p. Mariusz Jodłowski z Akademii Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige. Uczniowie dowiedzieli się jak należy udzielać pierwszej pomocy np. podczas omdleń, jak prawidło przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową, jak odpowiednio sprawdzić czynności życiowe. Co robić w przypadku: krwawienia z nosa, skaleczeń czy złamań, jak postępować podczas zawiadamiania odpowiednich służb. Prowadzący podkreślił, że pomimo lęku, strachu, który zazwyczaj towarzyszy w takich chwilach, ważna jest rzetelna wiedza, która przekłada się na pewność siebie i szybkość reakcji. Jeśli ktoś wie, jak pomóc, będzie mógł od razu zabrać się do działania, nie straci cennych sekund na zastanawianie się, co robić. Każdy powinien wiedzieć, jak udzielać pierwszej pomocy, bo od tej wiedzy może zależeć czyjeś życie, a czasami naszych bliskich.

Warsztaty odbyły się dzięki środkom pozyskanym z projektu „Podnoszenie kompetencji mieszkańców Gminy Ostrów i LGD Lasovia”.