Home » Aktualności » Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 12.10.2018r.

Archiwum

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 12.10.2018r.

Wdzięczność jest pamięcią serc”, to właśnie hasło było myślą przewodnią obchodzonego w naszej szkole Dnia Edukacji Narodowej. Szkoła jest kuźnią cnót społecznych tak bardzo potrzebnych naszemu narodowi. Nauczyciele stoją przed trudnym i poważnym wyzwaniem. My uczniowie potrzebujemy, abyście wskazywali nam wzorce, pomagali w poszukiwaniu odpowiedzi na wiele trudnych pytań, pomagali odkrywać i wędrować przez nieznane zakątki tego świata.

Nauczycielu, prawdę czyń z Miłością” –

powiedział kiedyś Wyszyński- nasz Prymas

i chociaż się odznaczas wielką cierpliwością,

jak Ty z nami w ogóle wytrzymasz?

Przecież często nasze zachowania

są godne pożałowania,

przecież nasze częste wybryki

zasługują na słowa krytyki….

W tym szczególnym Dniu my uczniowie chcemy Wam drodzy Nauczyciele podziękować za trud, opiekę, a przede wszystkim za przekazaną nam wiedzę. Dziękujemy tym, którzy pracują z nami i dla nas, tym którzy zabiegają o to, by z nas wyrośli ludzie mądrzy, odpowiedzialni i umiejący ofiarować swoje serce. Montaż słowno – muzyczny został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Marzeny Sokołowskiej- Andreasik, Anny Książek -Pięta i Sylwii Betlej.

W uroczystej akademii udział wzięli p.o Wójta Gminy Ostrów – Grzegorz Ożóg, dyrektor ZOJO w Ostrowie Bogusław Wójcik, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Andrzej Ziajor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele emeryci wraz z poprzednim dyrektorem szkoły Stanisławem Muszyńskim. Dyrektor Andrzej Ziajor jak również wszyscy zaproszeni goście składając życzenia podkreślali jak ważna jest to rola
w społeczeństwie, którą pełnimy, a zarazem trudna i odpowiedzialna, wymagająca cierpliwości i wyrozumiałości. Życzył sukcesów w kształtowaniu serc i charakterów młodego pokolenia oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.