Home » Aktualności » Ślubowanie klasy I, 16.10.2018r.

Archiwum

Ślubowanie klasy I, 16.10.2018r.

16 października odbyła się uroczystość ślubowania klasy I, na której zgromadzili się uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzyszowie – Andrzej Ziajor oraz koleżanki i koledzy z klas starszych. Klasę pierwszą powitała wychowawczyni Anna Książek-Pięta wraz z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Jak się okazało dzieci bały się wejść do sali, gdyż nie wiedziały o co właściwie chodzi w tym pasowaniu i jaki „pas” pan dyrektor przyniósł w związku z tym do szkoły… Jednak starsi koledzy szybko wytłumaczyli pierwszakom, co to jest ślubowanie i pasowanie na ucznia i że nie mają się czego obawiać. Dzieci zaprezentowały to czego nauczyły się dotychczas w szkole, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tym samym udowodniły, że już są gotowe do wstąpienia w szeregi uczniów. Pierwszy raz w swoim życiu pierwszoklasiści uroczyście ślubowali na sztandar szkoły, że będą dobrze się uczyć i wypełniać sumiennie swoje obowiązki, żeby wyrosnąć w przyszłości na dobrego człowieka i wzorowego Polaka. Następnie dyrektor szkoły pasował każdego pierwszaka na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie, kładąc przy tym na ramieniu każdego specjalny ołówek. Wychowawczyni wręczyła uczniom klasy pierwszej pamiątkowe dyplomy, a rodzice obdarowali ich słodkimi upominkami. Ten dzień wpisze się na pewno w pamięć najmłodszych uczniów naszej szkoły, a także ich wychowawczyni dla której ta pierwsza klasa jest również pierwsza.