Home » Aktualności » Powiatowy dwuetapowy konkurs recytatorski poezji patriotycznej na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 18.10.2018r.

Archiwum

Powiatowy dwuetapowy konkurs recytatorski poezji patriotycznej na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 18.10.2018r.

18 października 2018 r. troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym dwuetapowym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl. IV – VI, a jego celem było  uczczenie 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie poczucia własnej tożsamości, promowanie wśród dzieci i młodzieży poezji patriotycznych, rozwijanie zdolności recytatorskich, a także zachęcanie do występów na scenie, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Naszą szkołę na eliminacjach gminnych w Czytelni w GBP w Ostrowie reprezentował uczeń kl. IV – Krzysztof Mosior, który recytował wiersz Jerzego Żuławskiego pt. Do moich synów. Testament. – przygotowany przez Sylwię Betlej. Uczennica klasy V – Martyna Bieszcz przedstawiła utwór Władysława Bełzy pt. Ziemia rodzinna, a Natalia Kłusek z klasy VI deklamowała wiersz Cypriana Norwida pt. Moja piosnka (II). Obie uczennice przygotowała Lidia Szymanek.

Komisja w skład której weszły L. Wolak, A. Bal i S. Pelc brała pod uwagę następujące kryteria:

  • dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie,

  • kulturę i wyrazistość słowa, dykcja,

  • interpretacja tekstu,

  • ogólny wyraz artystyczny

Naszym uczniom nie udało się zdobyć miejsca na podium, jednakże wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie oraz piękne pozycje książkowe. Konkurs odbywał się w miłej i przyjaznej atmosferze. Miał charakter bardzo uroczysty.