Home » Aktualności » Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, 25.10.2018r.

Archiwum

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, 25.10.2018r.

Dzień 25 października pozostanie na długo w pamięci dzieci, które rozpoczęły edukację przedszkolną w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skrzyszowie. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna uroczystość przedszkolna- pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczął dyrektor Zespołu Andrzej Ziajor, który wszystkich zebranych gorąco powitał. Następnie grupa „zerówkowiczów” pod kierunkiem Barbary Budzik zaprezentowała kilka „powitalnych” wierszy oraz zaśpiewała piosenkę pt. „Proszę, przepraszam, dziękuję”. W dalszej części uroczystości głos zabrały starsze dzieci z przedszkola, które w formie recytatorskiej utwierdziły maluchów, że przedszkole to ich drugi dom.

Potem maluchy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Po części artystycznej w wykonaniu dzieci, wychowawca grupy Dorota Wrona poprosiła dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego o dokonanie ceremonii pasowania na przedszkolaka tych dzieci, które uczęszczają do przedszkola pierwszy rok.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy „nowicjusz” otrzymał dyplom, natomiast dla wszystkich dzieci rodzice przygotowali „słodkie upominki”. Na zakończenie wszyscy zostali ugoszczeni skromnym poczęstunkiem.