Home » Aktualności » „Drogi niepodległości”- spotkanie z panem dr Jackiem Magdoniem, 30.10.2018r.

Archiwum

„Drogi niepodległości”- spotkanie z panem dr Jackiem Magdoniem, 30.10.2018r.

Drogi niepodległości”– pan dr Jacek Magdoń pracownik IPN w Rzeszowie przybliżył naszym najmłodszym uczniom kl. I, II, III i IV sylwetki Polaków, którzy w szczególny sposób przyczynili się do odzyskania niepodległości, m.in. J. Piłsudski, R. Dmowski i I. J. Paderewski. W atrakcyjnej formie przedstawił wiele szczegółów z życia tych Polaków. Miłym zaskoczeniem dla uczniów była możliwość zobaczenia oraz przymierzenia czapki maciejówki, którą nosili żołnierze z I Brygady Legionów. Jakże ważne jest to, żeby pamiętać o działaniach tych ludzi, bo dzięki ich wysiłkowi, poświęceniu w tym roku możemy przeżywać, świętować 100 – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.