Home » Aktualności » XVIII Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej „Chcę Panu śpiewać”, 20.11.2018r.

20 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiercanach odbył się XVIII Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej pod nazwą „Chcę Panu śpiewać”. Uczestniczyły w nim grupy przedszkolne, uczniowie z okolicznych szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Ich występy oceniane były przez jury w składzie: brat Wiesław Marzec, redaktor radia VIA – pan Tomasz Wołoszyn i pan Krzysztof Prucnal.

Prezentowane były utwory znane i mniej znane, stare i nowe. Wszystkie tchnęły wartościowym tekstem i piękną muzyką.

W przeglądzie wzięło udział 120 młodych ludzi z przedszkoli i szkół: grupy, zespoły i soliści. Tego roku naszą szkołę reprezentowały:

-kl .0 w piosence „Ojcze Tatusiu”- przygotowana przez Barbarę Budzik

-kl. I Eliza Szerszeń- „Każdy może być święty” – przygotowana przez Annę Książek- Pięta

-kl. II Anna Mosior i Oliwia Różańska – „ Czemu się nie śmiejesz”- przygotowana przez Annę Bochenek

-kl. III Magdalena Bachórz- w piosence „Siedem” – przygotowana przez Alinę Zawisza zdobyła wyróżnienie

-zespół z kl. V Martyna Bieszcz, Nikola Przetacznik, Weronika Fortkowska, Kamila Borowiec w piosence „ Góry do góry” – przygotowana przez Annę Książek- Pięta

-kl. VI. Maria Cieśla – w piosence „Jestem tu by wielbić” – przygotowana przez Annę Książek- Pięta

-kl VIII Aleksandra Kuraś w piosence „Sługa Niepokalanej” przygotowana przez Annę Książek- Pięta – zdobyła II miejsce

-kl. VIII Zuzanna Bachórz w piosence „Wieża modlitwy”- przygotowana przez Annę Książek-Pięta – zdobyła III miejsce

Publiczność gorąco oklaskiwała każdy występ.

W niedzielę 25 listopada laureaci XVIII Powiatowego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej wystąpili podczas koncertu w kościele w Bystrzycy i otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Serdecznie gratulujemy.