Home » Aktualności » Profilaktyka » Wyjazd na spektakl teatralny pt: „Balladyna”, 03.01.2018r.

Wyjazd na spektakl teatralny pt: „Balladyna”, 03.01.2018r.

03.01.2019 r. uczniowie klas VI, VII, VIII naszej szkoły wyjechali do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp. Na spektakl pt. Balladyna.

Przedstawienie to wystawiali aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie. W inscenizacji klasycznej dramatu Juliusza Słowackiego mogliśmy oglądać grę następujących aktorów: Agnieszka Zieleziecka, Anna Kończal, Noemi Berenstein, Paweł Brandys, Tomasz Kalinowski, Adrian Gawlik, Maciej Kukiałka. Spektakl reżyserował Bartosz Jarzymowski. Sztuka dziewiętnastowiecznego mistrza pióra opowiada o Balladynie i Alinie – dwóch pięknych siostrach, w których zakochał się książę Kirkor. Dziewczyny idą w las, aby nazbierać malin i która prędzej uzbiera dzban pełen świeżych owoców, ta zostanie żoną księcia. Tylko jedna spełnia swe marzenia. Nadchodzi dzień decydującego wyzwania. Poddane niecodziennej presji dziewczęta ujawniają swą prawdziwą naturą. Cel swój osiąga ta bardziej pozbawiona skrupułów. Małżeństwo z Kirkorem stanie się dla Balladyny trampoliną do oszałamiającej kariery. By sięgnąć po pełnię władzy nie zawaha się przed żadną podłością. W końcu sama ginie od grzmotu pioruna.

Mogliśmy oglądać dramat, który łączy w sobie barwność ludowej przypowieści
z dosadnością opisu mechanizmów bezwzględnej walki o władzę.

Inscenizacja wzbogacona była o poruszające emocje autorskie songi, wspaniałą scenografię, kostiumy, rekwizyty oraz efekty świetlne.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.