Home » Aktualności » Uroczystości » Orszak „Trzech Króli”, 06.01.2018r.

Archiwum

Orszak „Trzech Króli”, 06.01.2018r.

W święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia po mszy świętej o godzinie 11:00 z kościoła parafialnego p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Skrzyszowie wyruszył Orszak Trzech Króli. Zgromadzeni otrzymali korony, naklejki i śpiewniki przypisane do trzech grup reprezentujących kraje z których pochodzili królowie.

Tegoroczny Orszak nawiązywał do nauczań Jana Pawła II i słów wypowiedzianych przez naszego Rodaka „…odnowi oblicze ziemi …”. W rolę królów wcielili się:

– Radny Grzegorz Guzek prowadził swój orszak w kolorze czerwonym – Czekaj i Budzyń,
– Albert Dygdoń – centrum wsi w kolorze niebieskim,
– sołtys Andrzej Budzik – kolor zielony – mieszkańcy Podlesia.

Rolę przewodniczącego oraz Heroda odegrał Marek Kisiel. W uroczystym pochodzie wędrowała Maryja z Józefem. Gościnnie uczestniczył w orszaku m.in. Wójt Gminy Ostrów – Grzegorz Ożóg z rodziną, p.o. dyrektora GCKiS w Kamionce Jadwiga Łomnicka, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzyszowie Andrzej Ziajor. Uczestnicy skrzyszowskiego Orszaku „w drodze do Stajenki” wraz z Królami odwiedzili mansjony: dwór Heroda oraz karczmę. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzyszowie wcieli się w rolę aniołów i diabłów odgrywając krótkie scenki (walka dobra i zła) Na koniec  Królowie oddali pokłon i wręczyli dary Dzieciątku Jezus- Stajenka przy szkole.  Na  zakończenie wszyscy posilili się gorącym daniem i herbatą, które przygotowali pracownicy szkolnej stołówki. Hasło przewodnie tegorocznego Orszaku miało być zachętą do głębokiej refleksji nad pamiętnymi słowami wypowiedzianymi 40 lat temu przez Jana Pawła II. Do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to radosne świętowanie.

Dziękujemy Organizatorom, Gościom przybyłym z różnych miejscowości, parafianom, kucharzowi i szkolnej obsłudze, fotoreporterom, GCKiS za wypożyczenie strojów oraz wsparcie.