Home » Aktualności » Uroczystości » IX Spotkanie Opłatkowe Ludzi Starszych i Samotnych, 13.01.2019r.

Archiwum

IX Spotkanie Opłatkowe Ludzi Starszych i Samotnych, 13.01.2019r.

Milknie świat….. w ciszy tej Bóg się rodzi…

Świąteczno-noworoczny czas to niezwykle trudny okres dla ludzi samotnych, a zwłaszcza dla ludzi starszych, schorowanych, którzy niejednokrotnie spędzają całe dnie w domu, ponieważ stan zdrowia nie pozwala im na wyjazdy czy chociażby wizyty u sąsiadów. Każdy potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem, rozmowy, ciepłego słowa, świadomości, że jest potrzebny, ważny, kochany. Starsi ludzie, czasem zapomniani przez rodzinę, czasem samotni bo tak potoczyło się ich życie potrzebują tego kontaktu w sposób szczególny, a bardzo często mają niewiele okazji by się ze sobą spotkać, porozmawiać, powspominać…. Dlatego też, z myślą o tych właśnie osobach w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skrzyszowie, już po raz kolejny, został zorganizowany Dzień Seniora.

Tegoroczne opłatkowo-noworoczne spotkanie miało miejsce 13 stycznia. Cała uroczystość odbyła się w budynku szkoły. O godzinie 12 na hali sportowej, ksiądz proboszcz – M. Nosal odprawił uroczystą Mszę Świętą, następnie wszyscy zgromadzeni goście mieli możliwość obejrzenia jasełek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po pięknych występach młodych aktorów, którzy przypomnieli zebranym cudowny i magiczny czas Bożego Narodzenia i wprowadzili tę szczególną, świąteczno-noworoczną atmosferę wszyscy udali się na małą salę gimnastyczną. Tam połamali się opłatkiem, zjedli obiad a następnie mieli okazję porozmawiać ze sobą, pokolędować i miło spędzić czas.

Całą uroczystość uświetnili swoją obecnością seniorzy, poseł na sejm – K. Moskal wraz z małżonką, senator – Z. Pupa, wójt gminy Ostrów – G. Ożóg, dyrektor GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce – J. Łomnicka, radny powiatu ropczycko-sędziszowskiego – S. Bezara wraz z małżonką oraz radny Skrzyszowa – G. Guzek.

Organizatorami Dnia Seniora w Skrzyszowie byli: Szkoła Podstawowa i dyrektor- A. Ziajor, sołtys Skrzyszowa – A. Budzik, ksiądz proboszcz – M. Nosal., Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet ze Skrzyszowa, Akcja Katolicka oraz Szkolne Koło Caritas.