Home » Aktualności » Profilaktyka » Spotkanie z policjantem „Bezpieczne ferie”, 06.02.2019r.

Archiwum

Spotkanie z policjantem „Bezpieczne ferie”, 06.02.2019r.

Dnia 06.02.2019r. odbyło się spotkanie z dzielnicowym, mł. asp. Lesławem Gomułą z KPP  w Ropczycach na temat bezpieczeństwa uczniów podczas ferii zimowych oraz bezpieczeństwa w sieci. Przybliżył uczniom najważniejsze zasady, jakimi powinni kierować się podczas ferii, zarówno w kontaktach  z osobami obcymi, jak również podczas zimowych zabaw, a także podczas korzystania  z sieci. W prelekcji brały udział przedszkolaki, zerówkowicze oraz uczniowie kl. I – VIII.

Ponadto mł. asp. Lesław Gomuła dla uczniów kl. VII – VIII przeprowadził szkolenie na temat „Postępowanie w sprawach nieletnich”.  Wyjaśnił jakie konsekwencje ponoszą dzieci w wieku 14 – 15 lat, kiedy łamią prawo, przypomniał, że nieletni łamiąc prawo ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny i niewłaściwe postępowanie. Uczniowie dowiedzieli się jakie mają prawa i obowiązki, a także co należy zrobić , jakie podjąć działania kiedy znajdą się w niebezpieczeństwie.