Home » Aktualności » Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 01.03.2019r.

Archiwum

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 01.03.2019r.

Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać”
Witold Pilecki

1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W intencji bohaterów – żołnierzy niezłomnych w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. została odprawiona uroczysta msza św., w której udział wzięli: Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, przedstawiciele władz samorządowych na czele z wicestarostą Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Bernadetą Frysztak oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę, która także włączyła się w powiatowe obchody reprezentował dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Andrzej Ziajor, delegacja uczniów z pocztem sztandarowym oraz harcerki z opiekunką Anną Bochenek. Po uroczystej prezentacji pocztów sztandarowych, delegacje złożyły kwiaty przy Memoriale Sybiraków obwodu Sędziszów Młp.