Home » Aktualności » Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”, 11.03.2019r.

Archiwum

Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”, 11.03.2019r.

Uczennice Zuzanna Bachórz z kl. VIII i Justyna Jezuit z kl. VII reprezentowały naszą szkołę w Wojewódzkim Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze Wierni” w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach – 11 marca 2019r., gdzie odbyły się eliminacje powiatowe. Uczennice do konkursu przygotowywała Beata Babiarz. Justyna Jezuit recytowała wiersz „Oskarżeni o wierność” A. Kołakowskiego, a Zuzanna Bachórz wiersz „Marszałek” J. Jeżowskiego. Organizatorem konkursu był: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Sędziszwoie Młp. oraz Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Patronat honorowy objął Podkarpacki Kurator Oświaty i NSZZ „Solidarność” regionu rzeszowskiego, natomiast medialny TVP3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów.

Konkurs stanowił hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życiu zgodnym z najwyższymi wartościami umiłowania Ojczyzny i był związany z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i obchodami pamięci o żołnierzach niezłomnych. Młodemu pokoleniu została przybliżona sylwetka bohatera z naszego regionu – Karola Chmiela ….”polskiej idei i Armii Podziemnej kwiat, co pracą na polskiej ziemi piękniejszym uczynić pragnęli świat…”. Konkurs realizowany był w ramach obchodów stulecia niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – „NIEPODLEGŁA”.