Home » Aktualności » Wyniki ogólnopolskiego konkursu internetowego „Zima kolorami malowana”, 20.03.2019r.

Archiwum

Wyniki ogólnopolskiego konkursu internetowego „Zima kolorami malowana”, 20.03.2019r.

Zmagania klasy „0” w ogólnopolskich konkursach.

 

Legendy są pierwszym elementem folkloru i tradycji, z którym spotykamy się jeszcze jako dzieci. Tak też w skrzyszowskim Oddziale Przedszkolnym to właśnie legendy przybliżały dzieciom historię naszego narodu, uczyły co jest dobre a co złe. Po takim cyklu zajęć trzy dziewczynki z klasy „0” : Faustyna Orzech, Kamila Szerszeń i Amelia Fryz wykonały piękne prace plastyczne na Ogólnopolski Konkursie Plastyczny „Bohaterowie polskich legend” organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 5 w Chełmie. W swych pracach pokazały, że znają polskie legendy, pobudziły swą twórczą inwencję i kreatywność, rozwijały wyobraźnię i pomysłowość, poszukiwały wspólnie z nauczycielką różnorodnych rozwiązań plastycznych, ciekawych materiałów oraz technik, a tym samym  rozwijały indywidualne zdolności plastyczne. Dziękujemy za zaangażowanie i udział w tymże konkursie.

 

Z kolei drugi Ogólnopolski Internetowy Konkurs Grafiki Komputerowej
„Zima kolorami malowana” miał na celu:

– rozbudzanie zainteresowań technologią informatyczną;

– zapoznanie z działaniem i narzędziami programu graficznego;

– rozwijanie wyobraźni i koncentracji uwagi;

– doskonalenie koordynacji ręka – oko.

Prace musiały być wykonane w programie graficznym Paint .

Do tegoż konkursu mogliśmy zgłosić dwie prace. Chłopcy z  zerówki bardzo się najpierw namęczyli, potem coraz sprawniej operowali  narzędziami programu graficznego Paint aż wspaniale zinterpretowali konkursowy temat „Zima kolorami malowana” i oto wyniki z protokołu pokonkursowego ogólnopolskiego konkursu:

I MIEJSCE:

Mikołaj Cierniak – Oddział Przedszkolny w PSP w Skrzyszowie,

Wyróżnienie:

Bartosz Jezuit– Oddział Przedszkolny w PSP w Skrzyszowie.

Opiekun: Barbara Budzik.

Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Gorąco gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów na drodze grafiki komputerowej.