Home » Aktualności » Podsumowanie ogólnopolskiego konkursu logopedyczno-plastycznego pt: „Wiosna tuż, tuż…”, 22.03.2019r.

Przedszkole Publiczne nr 1 w Górkach Małych zaprosiło dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w konkursie plastycznym inspirowanym wierszem H. Ożogowskiej pt. „Czy już?” .

„Skarżyła się młoda trawka:

• Śnieg mnie gniecie i nic nie wiem,

może wiosna już na świecie?

Skarżyła się leśna struga:

• Lód mnie gniecie i nic nie wiem,

może wiosna już na świecie?

Wstało rankiem złote słonko, zaświeciło.

Lód na strudze, śnieg na łące rozpuściło.”

Do konkursu można było przesłać trzy prace plastyczne interpretujące tekst utworu H. Ożogowskiej. Podjęliśmy się tego wyzwania i po wnikliwej analizie wiersza wykonaliśmy kilka jego interpretacji stosując różnorodne techniki plastyczne. Na konkurs wysłaliśmy trzy prace:

-Kamili Szerszeń

-Oliwii Świstak

-Gabrieli Fryz

Odczytując wyniki Ogólnopolskiego konkursu logopedyczno-plastycznego „Wiosna tuż tuż” przeczytaliśmy:

KATEGORIA 5-, 6- LATKI:

I MIEJSCE Gabriela Fryz –Oddział Przedszkolny w Skrzyszowie, opiekun: Barbara Budzik.

Gratulujemy zwyciężczyni, cieszymy się z sukcesu i dziękujemy pozostałym uczestniczkom.