Home » Aktualności » Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I, 05.04.2019r.

Archiwum

Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I, 05.04.2019r.

….”Nie trzeba wielkich mieć bibliotek.

By przyjacielem książki zostać.

Piękną oprawę, zdobną złotem,

tekturka nam zastąpi prosta..”

Dnia 5 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Głównym celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych do czytania książek, rozwijania wśród nich umięjętności czytania, a także pokazania im jakie korzyści płyną z czytania. Uczniowie klas starszych pod kierunkiem Beaty Bobulskiej- Przysieckiej i Ewy Feret, przygotowali przedstawienie pt. „Sięgnij po książkę”, w którym to zachęcili pierwszaków do wypożyczania książek, szanowania i oczywiście czytania.
Uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że od tego momentu pierwszoklasiści będą chętnie odwiedzać to pełne interesujących książek – „zaczarowane miejsce” w szkole, jakim jest biblioteka.