Home » Aktualności » Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 30.04.2019r.

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 30.04.2019r.

30 kwietnia 2019r. cała nasza społeczność szkolna włączyła się w obchody świąt majowych.

Uczniowie klas starszych pod kierunkiem: L. Szymanek, A. Zawisza i A. Książek- Pięta przygotowali przedstawienie przybliżające nam okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Przypomnieli jak ważnym była ona dokumentem dla nas Polaków oraz jakie zmiany wnosiła, które miały na celu naprawę Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Podczas tego apelu uczniowie nawiązali także do dnia 2 maja, kiedy to obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej. Flaga – obok godła jest naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Jesteśmy Polakami, Europejczykami nasza biało – czerwona powiewa wśród flag krajów członkowskich Unii Europejskiej już od 15 lat. Jest to dla nas wymowny symbol – wyraz naszej obecności na starym kontynencie. Więc w tych dnia niech biało – czerwona powiewa na balkonach i w oknach naszych domów.