Home » Aktualności » Teatrzyk edukacyjny pt: „Licho nie śpi”, 29.04.2019r.

Archiwum

Teatrzyk edukacyjny pt: „Licho nie śpi”, 29.04.2019r.

Dnia 29 kwietnia gościł w naszej szkole teatrzyk „Zielony Melonik” ze spektaklem edukacyjnym pt. „Licho nie śpi” dla przedszkola i klas 0-3. Podczas spektaklu przypomnieliśmy sobie wiele zasad bezpieczeństwa jak również świetnie bawiliśmy się.

Akcja bajki rozgrywała się w lesie, gdzie wszyscy mieszkańcy żyli ze sobą w zgodzie. Niestety w ten spokój wkrada się coś złego- zaczynają ginąć ptakom z gniazd jajeczka, a bobrza tama zostaje zniszczona. Złośliwe licho wprowadziło się nieproszone do lasu i knuło jak tu komuś dokuczyć. Tylko mądre postępowanie i słuchanie przestróg ochroniło leśne zwierzęta  przed niebezpieczeństwem. W trakcie spektaklu dzieci uczyły się, że nie można nawiązywać bliskich kontaktów z przygodnie spotkanymi osobami, nawet jeśli przypominają kogoś kochanego. Staramy się powtarzać dzieciom dobre nawyki jakimi są: czujność i rozwaga. Przestrzegamy przed przyjmowaniem prezentów od obcych, uczymy głośnego i stanowczego odmawiania.