Home » Aktualności » Drugi etap wojewódzkiego konkursu historycznego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej”, 26.04.2019r. Uroczyste podsumowanie 9.05.2019r.

Dnia 26 kwietnia 2019r. w Rzeszowie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania odbył się drugi etap wojewódzkiego konkursu historycznego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” – pod hasłem „Polska znowu wolna 1918- 1922”.

Organizatorami konkursu byli:

• Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie,

• Europe Direct w Rzeszowie,

• Gminny Zespół Obsługi Szkół w Kuryłówce,

• Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

W pierwszym należało napisać pracę na podane tematy oraz rozwiązać krzyżówkę dotyczącą Unii Europejskiej i części historycznej z zakresu „Polska znowu wolna 1918- 1922”

Prace napisali Szymon Lepak z kl. VIII, Gabriela Marć z kl VIII, Zuzanna Bachórz z kl. VIII, Justyna Jezuit z kl. VII, Oliwia Juchno z kl. VII, Monika Pękala z kl. VI, Natalia Kłusek z kl. VI. Do drugiego etapu zostali zakwalifikowani: Justyna Jezuit, Oliwia Juchno i Szymon Lepak, uczniów przygotowywała nauczycielka historii Beata Babiarz.

26 kwietnia uczniowie zmierzyli się z 16 zadaniami z w/w dziedzin, a także rywalizowali z trzydziestoma innymi uczestnikami z województwa podkarpackiego.

Szymon Lepak został laureatem III edycji konkursu wojewódzkiego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej- Polska znowu wolna 1918-1922” – zajmując II miejsce i dnia 9 maja wraz z innymi laureatami uczestniczył w Podkarpackich obchodach Dnia Europy w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej.

Składamy serdeczne gratulacje Szymonowi i cieszymy się z tak wysokiego miejsca i wielkiego sukcesu naszego wychowanka a p. Beacie Babiarz dziękujemy za ogromna pracę włożoną w przygotowanie ucznia do tego konkursu.