Home » Aktualności » Dzień Rodziny, 28 maja 2019r.

Archiwum

Dzień Rodziny, 28 maja 2019r.

W naszym przedszkolu w dniu 28 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny, podczas, której dzieci z grupy młodszej i starszej zaprezentowały swój program taneczno – wokalno – recytatorski. Nasi milusińscy będący pod opieką Doroty Wrony przygotowali wspaniały występ, którego tematem przewodnim był odcinek specjalny programu „Familiada”. W rolę fantastycznych prowadzących teleturniej wcielili się Igor Szpara jako Karol Strasburger, który zawsze w zanadrzu ma jakiś żart oraz Julia Cholewa jako Grażyna Torbicka, „pierwsza dama” telewizyjnych prezenterek. W „programie” zmierzyły się ze sobą dwie drużyny: Super Fajni Tatusiowie i Przebojowe Mamy. Walka pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta, ale zwycięzcami okazali się wszyscy gdyż pojedynek zakończył się remisem. Wszystkie przedszkolaki pięknie wypowiadały swoje kwestie, recytowały wierszyki skierowane do swych ukochanych rodziców, a także głośno, wyraźnie i z zaangażowaniem zaśpiewały każdą piosenkę poświęconą mamie i tacie. Koniec występu uświetnił wspaniały taniec „Kankan” wykonany we wspaniałym stylu przez nasze dziewczynki. Natomiast starsza grupa 5 i 6 latków pod przewodnictwem Barbary Budzik, przygotowała program o tematyce folklorystycznej. Dzieci te zaprezentowały wyjątkowy program artystyczny, pełen pięknych wierszyków, góralskich piosenek, przyśpiewek i tańców. Dziewczynki cudownie prezentowały się w kolorowych spódniczkach i czerwonych koralach, a chłopcy w góralskich kożuchach i kapeluszach.

Po występie były życzenia, buziaki, uściski, prezenty oraz wiele radości i uśmiechów na twarzach zarówno dzieci jak i rodziców. Za swoje popisy mali aktorzy nagrodzeni zostali burzą braw. Na koniec pan dyrektor Andrzej Ziajor w kilku słowach podsumował
i podziękował pani Dorocie i pani Basi
oraz ich pomocom: pani Oli i p. Alinie za wielki trud i czas poświęcony na przygotowanie tak różnorodnych występów, a także złożył wszystkim rodzicom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Tego typu uroczystości spędzane w gronie rodzinnym pozwalają na wzmacnianie więzi rodzinnych, uczą wzajemnej miłości, szacunku, poszanowania, przywiązania, a dzieciom pozwalają na zaprezentowanie zdobytych wcześniej umiejętności.