Home » Aktualności » Wyjazd do kina „Kosmos” na spektakl pt: „Mikołajek – zderzenie dwóch światów”, 05.06.2019r.

Archiwum

Wyjazd do kina „Kosmos” na spektakl pt: „Mikołajek – zderzenie dwóch światów”, 05.06.2019r.

Dnia 5 i 6 czerwca 2019r. uczniowie klas 0 – VI wyjechali do Dębicy do kina „Kosmos”, aby oglądnąć spektakl przedstawiający przygody Mikołajka.  „Mikołajek-zderzenie dwóch światów” to musical dydaktyczny, w którym twórcy Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia zaprezentowali  w zabawny sposób tematykę związaną z uzależnieniami od cyberprzestrzeni oraz nadrzędną rolę przyjaźni. Młodym widzom zostały ukazane dwa światy – realny i wirtualny. W pierwszym żyje Mikołajek – urwis, który uwielbia grać w piłkę nożną, czytać książki oraz spędzać czas z przyjaciółmi, z którymi przeżywa niesamowite przygody. Drugi, z kolei, to świat młodego człowieka, który uzależniony od Internetu, gubi poczucie rzeczywistości i rezygnuje z bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami oraz zaniedbuje relacje z rodziną. Uczestnik wirtualnego świata nieświadomie traci najwspanialszy okres, jakim jest dzieciństwo. Musical skłania do refleksji i przemyśleń, jak wiele można stracić przez życie w cyberprzestrzeni.