Home » Aktualności » XIII „Festyn Rodzinny”, 09.06.2019r.

Archiwum

XIII „Festyn Rodzinny”, 09.06.2019r.

W niedzielę 9 czerwca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Skrzyszowie odbył się XIII Festyn Rodzinny. Rodzina najważniejszy punkt odniesienia w życiu. Relacje z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami wspólne spędzanie czasu, dzielenie się wiedzą opartą na doświadczeniu, to jest to co najcenniejsze można przekazać młodemu pokoleniu. Festyn rodzinny to okazja do kształtowania odpowiednich postaw, wspólne przeżywanie uroczystości, rozwijanie i pogłębianie więzi, ale także propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnych form spędzania wolnego czasu, kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, swoista forma integracji ze środowiskiem lokalnym w tym także prezentacja dorobku artystycznego szkoły.

Uroczystym przemarszem w wykonaniu mażoretek z zespołu Anturja został rozpoczęty XIII festyn rodzinny. Dyrektor Andrzej Ziajor przywitał zebranych gości w tym: radnych gminy Ostrów- G. Guzka i A. Budzika, uczniów, mieszkańców Skrzyszowa i okolicznych miejscowości. Następnie na scenie pojawiły się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie wykonując utwory znanych artystów m.in. Eliza Szerszeń z kl. I śpiewała:„Bal Arlekina” zespołu Filipinki i „Mała smutna królewna” Natalii Kukulskiej. Anna Mosior z kl. II: „A ja mam psa” zespołu „Gawęda”i „Orkiestry dęte” Haliny Kunickiej, Magdalena Bachórz z kl. III „Motylem byłam” i „Tęcza” zespołu My3, Martyna Bieszcz z kl. V „Ech, mała” i „Małgośka”, Maryli Rodowicz, Maria Cieśla z kl. VI, „Pół kroku stąd” Natalii Nykiel  i „O mnie się nie martw” Katarzyny Sobczyk. Aleksandra Kuraś z kl. VIII, „Piosenka drewnianych lalek” i „W moim ogródecku”oraz Zuzanna Bachórz z kl. VIII „Cykady na Cykladach” zespołu Maanam i „Pożyczony” Sylwii Grzeszczak. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego zatańczyły i zaśpiewały przyśpiewki góralskie. Uczniów do występów przygotowały: B. Budzik, A. Bochenek, A. Książek – Pięta i A. Zawisza. Naszą imprezę uświetniły także występy ZPiT „Wrzos”, który działa przy GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce. Grupa prowadzona przez J. Łomnicką zatańczyła poloneza oraz „belgijkę”i zaśpiewała „Hej na krakowskim rynku”. Drugim zespołem był ZPIT Wiercany działający przy GOK w Iwierzycach z/s w Wiercanach wykonując dla zgromadzonych tańce regionu: Przeworsk, Lublin i Rzeszów. Nie mogło również zabraknąć występów mażoretek z zespołu Anturja, który działa przy SP w Skrzyszowie od 2006r., obecnie pod kierunkiem instruktorki K. Rymut i swoje umiejętności zaprezentowały: przedszkolaki, kadetki, juniorki, seniorki i mamy (Anturja Plus). Miłośnicy gimnastyki artystycznej i akrobatyki także znaleźli coś dla siebie mogli podziwiać pokazy dziewcząt z Klubu Akrobatyki Ropczyce w układach indywidualnych i zbiorowych, który prowadzi R. Malek. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali dzielnicowi z Gminy Ostrów oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach którzy dodatkowo zapewnili atrakcje dla dzieci. Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige w Sędziszowie Młp. z M. Jodłowskim przypomniała jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Ponadto o tym jak dbać o zdrowie, jak wyrobić u swoich najbliższych dobre nawyki żywieniowe oraz jak zdrowo się odżywiać zainteresowani mogli się dowiedzieć z porad dietetyczki z Bonne Sante – M. Jałowiec z Ropczyc. Wszystkich do wspólnej zabawy, gier oraz przygotowanych atrakcji zachęcała prowadząca T. Rachwał. Wśród tych atrakcji znalazły się: przejażdżki konne, strzelanie z łuków i pistoletów, quady elektryczne, limuzyna hummer, dmuchańce, zjeżdżalnie, karuzela, malowanie twarzy, a także stylizacja fryzur pod okiem nauczycielki M. Drozd z Technikum Fryzjerskiego w Sędziszowie Młp. Amatorzy grilla mieli możliwość zjedzenia pieczonej kiełbaski, piknikowe menu uświetniły domowe wypieki oraz potrawy przygotowane w formie „wiejskiego stołu” przez mamy mażoretek. Oczywiście dla najmłodszych nie mogło zabraknąć lodów, lemoniady i waty cukrowej. Nad bezpieczeństwem i koordynacją festynu czuwali nauczyciele i pracownicy szkoły. Dokumentację zdjęciową wykonał Mateusz Surman. To wszystko udało się zapewnić dzięki hojności i wspaniałomyślności naszych sponsorów, za co serdecznie im dziękujemy.

Sponsorzy XIII Festynu Rodzinnego w Skrzyszowie:

– Gmina Ostrów – wójt Grzegorz Ożóg

– Gminny Zakład Usług Komunalnych – prezes Marek Gubernat

– Gminne Centrum Kultury i Sportu – Dyrektor Jadwiga Łomnicka

– Sołtys wsi Skrzyszów Andrzej Budzik

– Przedsiębiorstwo Niwa w Ropczycach – Jan Niwa

– Andrzej Barszcz z Dębicy

– Firma EURO – EKO w Mielcu

– Firma Mars w Ostrowie – Marcin Chrobak

– Firma ROLMLEK z Mielca

– Piekarnia Ciszek Dębica – Adam Ciszek

– Bar KAKTUS w Dębicy

– Firma ErgPet z Pustkowa

– Sklep Spożywczy Merkury w Ropczycach

Swoją cegiełkę dorzucili także państwo Bogdan i Wioletta Dziedzicowie w postaci nagród dla dzieci.

Wsparli nas również podczas festynu:

– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach

– OSP w Skrzyszowie

– Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige w Sędziszowie Młp.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali nasze działania organizacyjne XIII Festynu Rodzinnego składamy serdeczne słowa podziękowania.