Home » Aktualności » 12.06.2019r., prelekcja z policjantem nt. bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku.

Archiwum

12.06.2019r., prelekcja z policjantem nt. bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku.

Dnia 12 czerwca odbyło się spotkanie z policjantem z Powiatowej Komendy Policji w Ropczycach mł. apirantem Lesławem Gomułą, który to przypomniał dzieciom z przedszkola i kl. 0 oraz uczniom kl. I – VIII zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Okres wakacji to czas wielu wakacyjnych przygód, okres beztroski i odpoczynku od szkoły, jednakże musimy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które z nami wypoczywają. Przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, podczas jazdy na rowerze, hulajnogach, przy akwenach wodnych, na placach zabaw oraz jak należy zachować się w stosunku do osób nam nieznajomych. Zostały przypomniane także uczniom zasady wzywania służb ratunkowych. Pan policjant podkreślił, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie zdrowego rozsądku. Wszystkim życzył wspaniałych wakacji, wielu nie zapomnianych chwil i bezpiecznego powrotu we wrześniu w szkolne mury.