Home » Aktualności » Wycieczka kl. 0 i przedszkola do Parku Historycznego w Bliźnie i do lasu, 01.10.2019r.

Archiwum

Wycieczka kl. 0 i przedszkola do Parku Historycznego w Bliźnie i do lasu, 01.10.2019r.

Dnia 1 października dzieci z przedszkola i kl. „0” pod okiem swych pań zwiedzali Park Historyczny w Bliźnie, który powstał dokładnie na terenie autentycznej lokalizacji niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 iV2, gdzie montowano i wystrzeliwano te pociski. Dzieci oglądnęły rekonstrukcje rakiety V-2, barak obozowy, okop obserwacyjny, fragmenty torów, przedmioty użytku codziennego, poligonu oraz mogły posterować samolotem Antek. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili las, zachwycali się jego urokami, korzystali ze świeżego powietrza, utrwalali piętra roślinności leśnej, szukali znanych gatunków drzew, leśnych owoców, deptali po leśnych „dywanach”. Zadowoleni i wzbogaceni o estetyczne wrażenia z szyszkami do kącików przyrody, wróciliśmy do placówki.