Home » Aktualności » VIII Rowerowy Rajd Ludzi Pracy – Skrzyszów 28.09.2019r.

Archiwum

VIII Rowerowy Rajd Ludzi Pracy – Skrzyszów 28.09.2019r.

Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko – patron naszej szkoły, kapelan „Solidarności” pierwszy zorganizował pielgrzymkę ludzi pracy na Jasną Górę. Uczestnicy podczas tych spotkań modlili się o dobrą i godną pracę oraz o właściwe traktowanie pracowników. Mówił: ludzie pracujący potrzebują szczególnego zrozumienia ich wysiłku, trudu i przelewanego potu. Niejednokrotnie także przypominał, że: wysiłek, praca, wymagają wewnętrznego ładu, zdrowych zasad moralnych, aby dobrze służyły człowiekowi. Umiejętne docenienie oraz wyważenie tych aspektów przyczyni się do wydajnej pracy oraz nada jej właściwy sens. Nie można ograniczać celu pracy jedynie do zaspokojenia potrzeb bytowych, ale należy dążyć do tego, aby człowiek w swojej pracy poznawał siebie. Praca ma udoskonalać człowieka.

Od 9 lat Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie nosi imię Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Uczniowie tej szkoły w różny sposób poznają wartości, którym był wierny ich Patron. Nauczyciele wspierają ich w rozwoju pokazując jak ks. Jerzy służył drugiemu człowiekowi i jaką wartością była dla niego Ojczyzna. Dyrektor Andrzej Ziajor postanowił, że te uniwersalne prawdy powinny łączyć nie tylko uczniów, nauczycieli, ale wszystkich ludzi, w tym szczególnie ludzi pracy, którzy byli bardzo bliscy sercu ks. Jerzego. I tak narodził się pomysł organizacji Rowerowego Rajdu Ludzi Pracy, który jest doskonałą okazją do wspólnego spotkania, wymiany poglądów i doświadczeń. Tegoroczny, już VIII Rowerowy Rajd Ludzi Pracy, zorganizowany przez Publiczna Szkołę Podstawową w Skrzyszowie miał miejsce 28 września 2019 r. Uczestnikami rajdu byli ludzie pracujący w różnych zawodach, na różnych stanowiskach, często czerpiący z  nauczania ks. Jerzego, zarówno z naszej miejscowości, jak też z innych, nawet z Dębicy, Rzeszowa, Łańcuta i Przeworska. Były także z nami przedstawicielki Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet, na czele z prezesem Urszulą Niedzielską.

O godzinie 9:30 wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na placu przy szkole, aby odebrać swój numer startowy przed wyruszeniem na wycieczkę. Przed wyjazdem, o godz. 10:10 wszyscy zgromadziliśmy się w szkole przed tablicą pamiątkową Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie po powitaniu wszystkich uczestników oraz po krótkim wprowadzeniu przez dyrektora Andrzeja Ziajora, ksiądz proboszcz Mariusz Nosal poprowadził modlitwę do naszego patrona. Następnie delegacja w składzie: dyrektor szkoły, ksiądz proboszcz, wice wójt gminy Jacek Róg i sołtys wsi, złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów przed tablicą pamiątkową naszego patrona. Został też zapalony znicz przy tablicy skrzyszowskiego poety Edwarda Zolowskiego. Po błogosławieństwie przez księdza proboszcza oraz przekazaniu niezbędnych informacji nt. bezpieczeństwa podczas rajdu przez szefa grupy lotnej, wyruszyliśmy w liczbie  90 uczestników na wycieczkę po pięknych terenach naszej małej Ojczyzny. W tym roku trasa rajdu biegła zupełnie w inną stronę niż dotychczas i prowadziła przez następujące miejscowości: – Skrzyszów –  Paszczyna – Brzeźnica – Bobrowa – Przecław – Krownice – Pustków – Kochanówka – Ostrów – Skrzyszów. Chwila wytchnienia na uczestników rajdu czekała w urokliwym parku w Przecławiu, gdzie nie tylko zregenerowali oni swoje siły fizyczne, ale także mogli podziwiać wnętrza tamtejszego zamku, słuchając ciekawych opowieści pani przewodnik. Po tej strawie duchowej, wszyscy uczestnicy udali się na przecławski rynek, gdzie w ogródku przy restauracji „Przecławska Kuźnia”, korzystając z uprzejmości właścicieli, mogliśmy się posilić tradycyjną już, smaczną zupą pomidorową, przygotowaną przez pracowników naszej kuchni i zaopatrzyć się w napoje. Na całej trasie rowerzystów pilotował gminny samochód patrolowy prowadzony przez Eugeniusza Ferfeckiego. Cyklistom towarzyszył również  fotoreporter – Mateusz Surman, oraz członkowie Przeworskiego Koła Turystyki Rowerowej „Leliwa” i Rzeszowskiego Towarzystwa Rowerowego, którzy pod czujnym okiem  prezesa Tomasza Nalepy, strzegli bezpieczeństwa w czasie wycieczki. Nad sprawnością jednośladów czuwał w swoim wozie technicznym, przedstawiciel Salonu Rowerowego w Ropczycach Grzegorz Kozek.

Po przejechaniu 44 km wszyscy uczestnicy rajdu może trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i uśmiechnięci dotarli do restauracji „Rajski Ogród”, gdzie czekali na nich z takim szczególnym powitaniem i okolicznościowymi medalami Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg, przedstawiciel Akademii Bezpieczeństwa i Rozwoju PRESTIGE Mariusz Jodłowski (fundator medali), dyrektor GCKiS Jadwiga Łomnicka, sołtys i radny Andrzej Budzik, radny Grzegorz Guzek i przedstawiciele naszej szkoły. Dzięki uprzejmości właściciela restauracji „Rajski Ogród” Tadeusza Lecha, mogliśmy po zakończonym rajdzie spędzić miłe popołudnie i wieczór na wspólnej biesiadzie. Kucharz Witold Ocytko wraz z pracownikami kuchni częstował wszystkich smacznym gulaszem oraz karkówką i kiełbaską z grilla. Dużym powodzeniem cieszył się też chleb ze swojskim smalcem. Nasza biesiada została urozmaicona w tym roku aż trzema turniejami. Pierwszym był turniej łuczniczy o puchar dyrektora szkoły, prowadzony przez sołtysa wsi Skrzyszów Andrzeja Budzika. I miejsce wywalczył Michał Pociask, II miejsce Dawid Romanow i III miejsce Dariusz Romanow, a nagrodę specjalną sołtysa wsi Andrzeja Budzika otrzymał Lesław  Głodek. Turniej strzelecki z broni pneumatycznej o puchar Wójta Gminy Ostrów prowadzili członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Dębicy na czele z Arturem Lis. W tej kategorii najlepszy był Janusz Pieczonka – I miejsce, II miejsce – Tomasz Rymut, III miejsce – Janusz Tęczar. Nagrodę specjalną dyrektora ZOJO Bogusława Wójcika wywalczył Lesław Głodek. Ostatnim zorganizowanym turniejem dla tegorocznych uczestników rajdu, był turniej sportowy „Złota bramka” o puchar Wice Wójta Gminy Ostrów, który prowadziła Marzena Sokołowska – Andreasik. Najlepszym strzelcem był Bogusław Wiernasz, który zajął I miejsce i on także otrzymał nagrodę specjalną dyrektora GCKiS Jadwigi Łomnickiej. II miejsce wywalczył Piotr Jakóbek, a III – Piotr Machnica. Super nagrodę w turniejach przedstawiciela Akademii PRESTIGE Mariusza Jodłowskiego zdobył Tomasz Rymut. Po zakończonych turniejach zwycięzcom zostały wręczone puchary, dyplomy, statuetki i medale, a następnie wszyscy w świetnych humorach miło spędzili sobotni wieczór przy super muzyce, prowadzonej przez Janka Balickiego. Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie w przyszłym roku na kolejnym rajdzie w jeszcze liczniejszym gronie.

Zorganizowanie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki ludziom dobrego serca.
W organizacji rajdu, dyrektorowi szkoły, Andrzejowi Ziajorowi,  pomagali: Wójt Gminy Ostrów, dyrektor GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce, dyrektor ZOJO w Ostrowie, sołtys wsi Skrzyszów, Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige na czele z Mariuszem Jodłowskim, Przeworskie Koło Turystyki Rowerowej „Leliwa”, Rzeszowskie Towarzystwo Rowerowe na czele z prezesem Tomaszem Nalepą, Salon Rowerowy z Ropczyc na czele z Grzegorzem Kozek, firma ROLMLEK z Mielca, firma NIWA z Ropczyc, piekarnia CISZEK z Dębicy, firma EURO-Eko z Mielca, bar KAKTUS z Dębicy, Andrzej Barszcz z Dębicy, Nowy Maxpol z Brzeźnicy, sklep MERKURY z Ropczyc, pracownicy naszej kuchni i pracownicy szkoły.

Jesteśmy wdzięczni naszemu Patronowi za przyjazną pogodę, która pozwoliła nam na realizację naszych zamierzeń.

https://www.facebook.com/pg/GminaOstrow.eu/photos/?tab=album&album_id=10156840195529315&__xts__%5B0%5D=68.ARAtkcz6DRc4Bd30f3cEIQtXzV74URrkAgIN0GGLZBS9bYV-W7scNtUAETC5negvVqquIbl5j6uPeJh3SoORtAQaLGgy7CaUH1nsX5SLcEmPX5XdYHSP7Ig7e_kQgrgaEWgzEjRZ_UrS258C_uBoRrDy2u5_sVmR5oErAZpjmyxZh7ur15hquoZO-naP0MDY7WFHpM5bmrhLcxgAxP2AsTzgMIHMAxXGTYFZA290l8cTpWhB0YyTz5InIMyLDEeUfahQRXe8jJQL10yzR59DCgxtU-F9K8aOFXyEjlDvz3AdIqc1Bq3rmIFa4rZyjZY-X7W2981nCxjIgO8zlbX-xA-PoaLJs0zJKxAef5a2LIwjQ2jxKec2DZIlQK6q6BFxEXE3AjErDlL1fRRD6IWanXBptMxcKHWum46PSdiKL4NwDRMIQjDP4IT6CF7ADQCYyKDXdS7H&__tn__=-UCH-R