Home » Aktualności » Powiatowy Konkurs Historyczny „Od Krewa do Lublina – dzieje unii polsko – litewskich” X.2019

Archiwum

Powiatowy Konkurs Historyczny „Od Krewa do Lublina – dzieje unii polsko – litewskich” X.2019

W roku świętowania 450-lecia Unii Lubelskiej został zorganizowany Powiatowy Konkurs Historyczny „Od Krewa do Lublina – dzieje unii polsko-litewskich”. Celem konkursu było przybliżenie i utrwalenie wśród młodzieży wiedzy o dziejach Polski pod panowaniem dynastii jagielońskiej. Zdobywanie wiedzy przez uczniów o stosunkach polsko-litewskich i zainteresowanie historią, to także promowanie wartości patriotycznych, przez co szkoła realizuje jeden z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020. Uczniów do konkursu przygotowywała Beata Babiarz. Konkurs był organizowany w dwóch kategoriach wiekowych i tematycznych.

Klas IV- VI – zadaniem było zrobienie plakatu o tematyce związanej z epoka jagielońską

Klas VII – VIII – zadaniem było rozwiązanie testu wiedzy dotyczącego w/w tematu.

W kategorii pierwszej prace przygotowali:

Wiktoria Kłusek – kl. V

Martyna Bieszcz – kl. VI

Daniel Jędrysek – kl. VI

Nikola Przetacznik – kl. VI

W drugiej kategorii udział brały:

Monika Pękala – kl. VII

Natalia Kłusek – kl. VII

Magdalena Drzał – kl. VII

Oliwia Juchno – kl. VIII

Justyna Jezuit- kl. VIII

Organizatorem konkursu był Powiat Ropczycko – Sędziszowski/Wydział Edukacji, Kultury i Sportu. Patronat honorowy nad konkursem objęła Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch, a także Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Warto nadmienić, że w/w konkurs był organizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – „Niepodległa”.

W kategorii I Wiktoria Kłusek zdobyła II miejsce, natomiast wszyscy pozostali – wyróżnienia. Gratulujemy!