Home » Aktualności » PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ, 30.10.2019r.

Archiwum

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ, 30.10.2019r.

Dnia 30 października, odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W tej ważnej dla pierwszaków chwili udział brali: Wójt Gminy Ostrów – Grzegorz Ożóg, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzyszowie – Andrzej Ziajor, rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klas starszych. To był wyjątkowy dzień, dzieci z klasy pierwszej ubrane były w świąteczny strój. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, a następnie odpowiadali na szereg pytań, które zadawali im starsi koledzy. Po  zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed  sztandarem uczniowie ślubowali być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, mówił: “Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie, bądź wzorowym uczniem, dobrym człowiekiem i prawym Polakiem” – dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów. Po pasowaniu wójt gminy wręczył im okolicznościowe dyplomy. Na koniec otrzymali małe upominki i wspólnie z rodzicami i wychowawcą świętowali . Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=749246752215681&id=100013910894013&notif_id=1572441409437927&notif_t=feedback_reaction_generic