Home » Aktualności » Wypominki na cmentarzu, 05.11.2019r.

Archiwum

Wypominki na cmentarzu, 05.11.2019r.

Dzisiaj cmentarne godnie płaczą znicze-
Po krzyżach zwojem bluszcz w górę się wspina-
W powadze zastyga ludzkie oblicze
I prawo wiecznych przeznaczeń wspomina…

Naszą szkolną tradycją stało się już, że każdego roku na początku listopada udajemy się na cmentarz, żeby nad grobami zmarłych w chwili zadumy, refleksji pomyśleć o kruchości życia i pomodlić się. To czas kiedy smutek przeplata się z wiecznością, a żal z nadzieją. Warto pochylić się nad sensem ludzkiego życia i jego przemijania. 5 listopada 2019r. cała społeczność szkolna udała się na cmentarz, aby podczas wspólnej modlitwy polecić zmarłych nauczycieli, pracowników, rodziców spoczywających w tym miejscu, jak również na cmentarzu cholerycznym. W tych intencjach, jak również wszystkich którzy zostali pomordowani w czasie wojen, walk o wolność, a miejsca ich pochówku są nieznane ks. Mariusz Nosal poprowadził modlitwę. Uczniowie na grobach swoich bliskich zapalili znicz – symbol pamięci.